AVANGARD MOBİLYA

Son yıllarda mobilya tarzında öne çıkan tarzlardan biridir Avangard mobilya. Modernlik ve klasikten hoşlanan kişilerin tercihi haline gelmiştir. Gösterişten uzak ama moderndir. Oyma işlemeciliği azalmış, parlıklığı artmış daha düz yüzeye sahiptir. Her türlü kumaş kullanılır. Avandgard mobilyalar ev dekorasyonunun yanı sıra ofis dekorasyonunda da tercih edilenler arasındadır. Salonuzu dekore etmeden önce salonunuzu iyi tanımanız gerekmektedir. Geniş bir salonunuz mu var dar bir salonunuz mu. Salonunuz ışık alıyor mu ? Bunları bilmek size büyük ölçüde yarar sağlayacaktır.

Avandgard tarz mobilya ve duvarlarda kullanılan renk kısıtlaması olmamasına rağmen açık renk tonların daha çok tercih edildiğini belirtmek isteriz. Özellikle dar salon ve ışığı az alan salonlarda kullanılmasını tavsiye ettiğimiz renkler krem ve kahve tonlarıdır. Ayrıca krem renginin özellikleri arasında evinize ağırlık katmanızın yanında, diğer birçok renk ile konbin edebilmenizi sağlar. Avangard trendinde duvar kağıtlarında ve mobilyalar desenlerinde büyük motifler ve osmanlı motifleri kullanılır. Günümüzde de sık kulanımı olan duvar kağıtlarını siz de tercih edebilirsiniz. Ama salonunuzda göz karmaşası olmaması için tüm duvarları değilde tek bir duvarda uygulanması daha estetik duracağından tavsiye edebiliriz.

Yer döşemeleriniz de salonda kullandığınız açık ton renklerinden de kullanabilirsiniz. Salounuzda bütünlük olması açısından doğru bir karar olacaktır. Özellikle salonları küçük olanların tercih edeceği açık tonlar odanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Mobilya tercihinde çeşitlerinizin fazla olduğunu belirtmek isteriz. Mobilya seçimi sizin zevklerinizi yansıtacaktır. Dilediğiniz renk seçimi dışında kullandığınız kumaşlarıda ister mat, parlak veya desenli istediğiniz kumaşları tercih edebilirsiniz. Orta sehbalanızı oval kesim tercih ederseniz hareket alanınızı genişleterek daha modern bir görünüş elde edebilirsiniz.

Perde dekorasyonu tamamlayan önemli bir unsurdur. Perde kullanımında renk karmaşalığın yanı sıra tek renk olmalıdır. Perdelerinizi yerlere kadar uzun tutarak göze hitap etmesini sağlayabilirsiniz. Mobilyanızda kadife kumaş tercih ettiyseniz perdenizde de kadife kullanarak tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz bol taşlı ve parıltılı avize salonunuza zenginlik katacaktır.

Son olarak kullanacağınız aksesuar ile salon dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Aksesuar da daha çok metal, porselen ve cam tercih edilir. Duvarlarınızda kullanacağınız Avangard tarzında tablolar ihtişam oluşturcağından şüphemiz yok. Koltuk yanlarında büyük ve  ayaklı abajur kullanabilirsiniz.