Art Deco Mobilya

Mobilya tasarımlarında başta yuvarlak hatlar öne çıkarken, geometrik ve aerodinamik da kullanılır. Özellikle gotik tarzıyla dikkat çeken mobilyalar oval, sivri ve keskin köşeler ve çizgiler ile farkını ortaya koyar. Art Deco tasarımlarda renk skalası oldukça geniş olabilir fakat özellikle koyu tonlar tercih edilir. Halı perde veya abajür gibi büyük parçalarda belirgin olarak kullanılabilir. Özellikle son dönemin tercih edilen ve oldukça fazla rağbet gören desenlerinden mermer deseni ile beraber konbine edilebilir. İster bir yastık ile isterseniz de aksesuarlar ile Art Deco uyumunu yakalayabilirsiniz.

Art Deco Mobilya Nedir?

Art Deco kelime anlamıyla Fransızca kökenli olup, özellikle 1920’den sonra Avrupa’da sıklıkla rastlanılan bir sanat ve mimari akımıdır.  Özellikle iç mimari, heykeltraş, dekorasyon ve mimari alanlarında kullanılan bu sanat akımı, evlerimizi dekore ederken kullanabileceğimiz yuvarlak hatlara sahip mobilyalardan oluşan bir anlayıştır.

Örneğin salon, yatak odası gibi odalarda Art Deco sanat akımını uygulamak istersek, bu akıma uygun olacak yuvarlak hatlardan oluşmuş özel tasarım ürünleri tercih edebilir ve bu ürünlere uygun aksesuarlarla tasarımızı tamamlayabiliriz. Art Deco odanızda bir bütünlük sağlayarak, kaliteli bir görünüm oluşturacağından her eşyanızı belli bir kontrast düzeyinde tutarak modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

slide 1

Art Deco sanat akımına uygun olarak dekore edeceğiniz mekanın tamamlayıcı iki parçasından ilki aynalardır. Aynalar bu tarzda büyük bir yer kaplar. Dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. İkinci tamamlayıcı parça ise duvar kağıdıdır. Genelde pastel tonlarında ve içerisinde simetrik ilerleyen bir düzene sahip gotik tarzlardaki duvar kağıtları tercih edilecilirken, daha sıradışı tasarımlarda ise tüm duvarlar düz olup tek bir duvar geometrik cisimlerle kaplı bir duvar kağıdı ile dekore edilebilir.

Özellikle gotik tarzdaki evler ile iyi bir uyum yakalayan Art Deco mobilyalar, klasik ve tarihi tarzda sanatsal mimarilerden hoşlanan kişiler için oldukça uygun olacaktır.

Art Deco Mobilya Projelerimiz Hakkında Bilgi Almak İster Misin?

Bu ve diğer projelerimiz hakkında bilgi edinmek, fiyat almak ve talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.